Technika

21. únor 2011 | 23.08 | | autor: jehanne

 Dnes jsme se kupodivu sešli ve větším počtu, než jsem čekala. Neměla jsem tam Maja, zato se konečně po třech týdnech ukázal Tony, takže mi ze srdce spadla půlka balvanu. Ještě aby dorazila i Evka a budu zase spokojená. Momentálně to totiž vypadá, že máme tři tanečníky a jen dvě tanečnice, tudíž musím doufat, že Evka je jen nemocná, nebo lyžuje nebo tak něco. 

Sešli jsme se tedy, já donesla svůj kazeťák, protože ten původní nám minulý týden nějak přestal načítat CDčka a ještě před příchodem pana Stinky jsme začali s rozcvičkou. No a pak se jelo klasické pořadí Waltz - Polka - Quickstep. 

Waltz - V tom vznikla vtipná situace, když Verča, která tancuje s Vojtou i různé zášvihy a tak, zkoušela tyhle fígle na Tonyho, kterého jsem teprve tuhle hodinu začala učit otáčku vlevo a vpravo.  Vojta má natlučené koleno a tak se mu nedařilo snižování a podobně.

Polka - Zkusila jsem Tonyho vzít rovnou do otáček, což nešlo, takže jsme se vrátili k základům a učili jsme se správné směrování a postavení nohou. Vojta s Péťou se zase nějak nechtěli odlepit od parketu.

Suma sumárum, když to pan Stinka viděl, rozhodl se, že zase zapracujeme na technice, protože figury jsou sice dobré, ale když není technika, je to o ničem. 

Začali jsme tedy se základním krokem waltzu, dopředu i dozadu a pěkně každý sám. Šli jsme to snad patnáctkrát, prostě šílené. Ale zase je pravda, že to asi k něčemu bylo, pan Stinka měl čas nás všechny zkontrolovat. Pak přišel Jive - základní krok, tak: David šel na Jive Chachu, Tony nestíhal a proto poskakova, tak jsem se mu pokusila poradit, Verča natáčí nohy a nestíhá díky tomu, ke Gabi už jsem se nedostala. Chachu jsme ani nedělali, k polce jsme se nedostali, protože nebyl čas, hodina je nějak krátká. 

Nakonec jsme si ještě párkrát dali Quick, každý sám a pak kolečko waltzu, při kterém jsem zjistila, že Tony nedává nohu do kroku při otáčce a konečně zjistila, proč se za žádnou cenu nemůžeme otočit do správného směrování. Bingo!

A to je resumé dnešního tréninku. Ve středu je malý trénink, pro Vojtu, Verču a Péťu. Vojta s Verčou od čtyř, Vojta s Péťou od pěti. Takže ještě nevím, jestli bude nějaký článek co se tance týče.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře