Bielko se mění v Laceyho

1. březen 2011 | 14.39 | | autor: jehanne

Lacey

Máme nového pejska.Lacey a Best

Do teď jsme měli jednoho od chvíle, kdy mi umřel Akimek, respektive jsme ho nechali uspat (ale  tom zas někdy jindy).

Když tu naposledy byli Mimi s Lukym, Mimi nám vyprávěla o tom, že zachránila několik týraných pejsků. Konkrétně Bielko (jak mu říkali) byl přivázaný asi na deseti centimetrovém vodítku tak, že si nemohl ani lehnout, spát musel v sedě. Misky, krmení, vodu, to neznali. Místo vody pili moč a vůbec to prý bylo dost hrozné. Naštěstí se jim je odtamtud povedlo odvézt. U Mimi s Lukym se naučili základní návyky (třeba aby nečůrali po bytě) a zjistili, že existuje psí žrádlo a voda, navíc v misce. 

Ukázala nám jednu Bielkovu fotku a my se rozhodli, že ho adoptujeme, aby dostal lepší domov. Mimi si ho totiž nechat nemohla, bydlí ve dvojdomku se svým bráchou a ten má psa, do toho mají Mimi s Lukym Sindibáda... Zkrátka by to bylo moc psů na jeden dvorek (a to Bielko není jediný, koho Mimi zachránila). Přijel včera, přivezly ho Lůca s Vlastou, jak včera byly na služebce. 

První poznatky byly ty, že není bílý, jak to vypadalo z fotky a podle jména, ale že má barvu a srst zlatého labradora (ne retrievera) a taky ten, že nebude křížený s čivavou, jak si myslela Mimi. Tělo je jezevčíka a hlava s krkem mi připomíná Vlastina Jacka Russela, akorát je to obojí dvarát takové...

Včera byl strašlivě vyděšený, tolik, že se nedokázal vykakat venku a pustil to pak až doma. Měla jsem trochu strach, jak na něj bude reagovat Bestie, naštěstí ho přijal skvěle, je zvyklý od těch fleků dole a ze školky. Většinu času jsem ho nosila na rukou a ani se nedovedl napít, stačilo aby kolem něj kdokoliv prošel a už se krčil na zemi, dneska když jsem ho hledala v chodbě a on zrovna jedl, utekl od misky a schoulil se na pelíšku, jako že on tam není. (Podotýkám, že na tom je ještě líp, než ten druhý, kterého Mimi zachránila společně s ním - Hnědko). 

Ještě večer jsme se mu snažili vymyslet nové jméno, protože Bielko mu dali jen proto, aby ho měli jak oslovovat. Taťka tvrdil, že Blonďák bude fajn, Bráchové chtějí Jimmyho (Honza mi ráno tvrdil, že to byl Johny, ale to je jedno). Já Jsem se hlasování zdržela. Pak jsme měli jít spát a já šla nahoru a nesla jsem počítač a než jsem prďolkovi připravila pelíšek hrozně plakal, protože jsem ho nechala dole ve společnosti Besta a taťky. Nakonec sklouznul z gauče a šel se tulit k taťkovi. 

Nahoru jsem ho přinesla a nejdřív jsem ho dala na postel, ale vypadal nějaký nesvůj, tak jsem ho položila na pelíšek a spali jsme až do rána. V šest jsem se vzbudila  a vzala ho k sobě. Natáhl se přímo neuvěřitelně a jási říkala, že je jak tkanička, což je v angličtině Lace. Od té chvíle mu tak říkám a když se hodně snažím a nejsou kolem tři další psi, tak občas i přijde. 

Dneska už se stihnul vykakat venku, honit se s Dastym (Jack Russel Teriér), Brixim (Špringlšpaněl), válčit s Matesákem(Yorkšír), který k nám jezdí s Rybářem a vůbec. také vylezl schody a přes chodbu, které se bojí, přišel ažkemně do pokoje, takže slavíme úspěchy. Ráno se taky poprvé napil a kolem poledního už i jedl. Vypadá to moc dobře..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bielko se mění v Laceyho editt 25. 03. 2011 - 19:44