Na zemi a na volno

22. únor 2011 | 16.54 | | autor: jehanne

 Dneska jsem přijela domů brzo a tak jsem usoudila, že si půjdu zablbnout se Smoukálkem, aby taky něco dělal a jen nežral 

Vzala jsem provazovku a vodítko, došla si pro něj, ve zkratce jsem ho vyčistila a šlo se na kolbiště. Teda ještě předtím dostal Bestiáš bičíkem po prdeli, protože než jsem vyčistila Smokeyho, vylezl na stůl, vybílil kočkám mysky a pak očůrával koním seno...  Takže pak byl po celou dobu co jsme se Smoukalem pracovali vlastně vzornej. 

Smokeyho nejdřív na kruh, v kroku, pak po nějaké době na klus, zastavovat na hlas, měnit rychlost klusu, snažit se, aby mi nenabízel obě oči pokaždé, když ho zastavím a tak dál. Co se nám nepovedlo byla ta zvýšená kavaleta, co mu jindy nevadí, dneska se mu do ní ale nechtělo. No a když už to vypadalo, že toho má dost, prostě jsem ho pustila a on za mnou chodil jako pejsek. Když jsem ho vyslala na kruh, tak mi pěkně šel a když jsem ho pak poslala do klusu, dělal kolem mě kolečko tak šest metrů v průměru a byl spokojenej. Nakonec jsem ho ještě trochu zohýbala, pravou už si ohne sám, ale s levou má furt problém.

Pak jsme se vykrokovali, v maštali jsem mu vyčistila kopyta a pak jsme ještě šli protáhnout záda, což by mu mohlo prospět, ale co neumíme, tak nám to taky podle toho nešlo, i když jsem měla pocit, že by se pro ten rohlík přetrhnul.. :)

Pak jsem si cestou nahoru přečetla smsku od jeho rytíře, udělalo se mi zle a mám zkažený celý dojem. On ho totiž vůbec nemá rád a ani mu na něm nezáleží, takže řešení je být tvrdší. Snažila jsem se mu včera vysvětlit ty zóny, tak jsem se dozvěděla, že jestli mu chci zklidnit cval, mám si vzít udidlo. :(

No, radši jdu, mám ještě klávesy, tak si tam snad tu náladu zvednu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře