Saiwelianina oběť 1

3. květen 2011 | 15.39 | | autor: jehanne

  Otevřela jsem oči a v dálce uslyšela pochodovat vojsko. Unaveně vydechla a vylezla z pod větví poraženého stromu, který jí v noci poskytl přístřeší. Protáhla se a zklamaně otočila lahví na vodu, když zjistila, že je prázdná. Nejradši by ji zahodila, ale nakonec to neudělala a radši se dala do pochodu směrem k vysněnému cíli. Z vaku vyštrachala pár kousků starého sušeného ovoce a snědla je. Hlad sice na chvíli utišilo, zato žízeň se přihlásila s větší intenzitou než dříve.Přesto pokračovala téměř bez přestávek. Musela se dostat do Srdce Lesa dříve, než bude Qait dobyt a než ji zahléhne nějaký špion a pokusí se ji zajmout. 

Věděla, že se blíží k cestě, přesto ji překvapilo, když uslyšela hlasy. Jen tak tak se stihla schovat do stínů. Když se jí však otevřel pohled na přicházející, zaklela. Zvířata byla na její straně, ale proti kouzlům neměla šanci. Zvlášť proti kouzlům někoho tak mocného, jako byl zrádce A'Alghar, prokletý elfí čaroděj. Věděla, že nemá čas na rituál, takže ji najdou. Zády se opřela o strom a jen se modlila k Triraice, aby její smrt byla rychlá, cítila, jak ji jeho kouzlo obkličuje. A pak najednou byla tma a ticho a ona se nemohla hýbat. Cítila, že je přesouvána, ale nemohla mluvit. Bylo to strašné. 

Najednou se zastavila a cítila, že i kouzlo z ní bylo sejmuto, ale jediné, co se jí povedlo bylo otevřít oči. Tak byla ztuhlá. Kolem ní stálo několik žen a jedna z nich, ta nejmladší, jí pomohla posadit se. Saiwelian viděla, že ve stíhu větví se skrývá ještě jedna osoba a když pak vyšla do světla, prudce vydechla. Znala ji! Chtěla ji vyhledat, ale jak se zdálo, ona si našla ji. Saiwelian se pokusila vstát, ale nepovedlo se jí to, tak se aspoň usmála.  "Ráda tě vidím, Marawin."

"i já tebe, Sai. Doufala jsem, že se dokážeš dostat až sem, aniž bychom tě musely přinést, ale když jsem zjistila, že tě postřehnul ten bláznivý mág, nedalo se nic dělat. Toto jsou Al-Kayí Samial e Inceí, paní tohoto lesa a její dcery: Nejstarší Alwerei e Sei, Al-Kayí e Ikaé a nejmladší Tolerin Alewarish neboli Waradiu e Sel. Věděla, že přijdeš a hlídala tě cestou k nám."

 Saiwelian se na Tolerin dívala a došlo jí, že to je ta dívka, kterou Marawin miluje, jako by to byla její vlastní dcera. A také, že Marawin říkala, že to děvče má schopnosti věštce. To je tedy ona. I Samial znala z vyprávění. Ženu, která se vzdala trůnu a usídlila se v Ikaé a později byla Marawin donucena se vrátit do Inceí a převzít vládu od své nehodné neteře aby les zachránila. Alwerei neznala, ale podle přídavku za jménem poznala, že převzala po své matce vládu v Ikaé. Byly tu tedy nejmocnější dryády jejího království. Marawin se otočila k Dryádám.

 "Tato žena, napůl člověk, napůl vlkodlak, je Její Výsost Lady Saiwelian, královna Atreweinu. Je naší jedinou nadějí na zvrácení současné situace."
Otočila se zpět k Saiwelian. 
"Jak jistě víš, ten blázen začal vypalovat lesy. Tolerinin otec spolu se všemi Sylvány byli odváti ohněm. Okraje našich lesů jsou v ohni. Spolu s Tolerin tě dokážeme vyslat zpět, abys tomu zabránila. A zpět znamená před smrt tvého otce."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Saiwelianina oběť 1 jehanne 03. 05. 2011 - 16:07
RE(2x): Saiwelianina oběť 1 caris 03. 05. 2011 - 17:28