Krmení + fotky

28. únor 2011 | 10.20 | | autor: jehanne

 Naše maštalačka jela dělat doprovod kamarádce na služební cestě a tak krmení chudáčků koníčků zbylo na mě. Muhahahaha!

Ráno jsem vstala před osmou, tak, aby koně dostali najíst kolem té osmé, jak jsou zvyklí. To jsem ale ještě netušila, že místo toho budu půl hodiny poletovat nahoru a dolů (dům je nahoře, maštal pod kopcem) a shánět klíče. Dámy, když mi dávaly rady co a jak, jaksi zapoměly, že už to deset let dělám a že to pro mě nic nového není. Taky mi pak zapoměly připravit klíče na obvyklé místo. No, logika nikdy nebyla mou silnou stránkou, ale tohle by snad napadlo i mě... Zkrátka a dobře, cestu nahoru jsem zvládla třikrát, než jsem se do maštale konečně dostala. Nejdřív jsem musela do domečku, co rodiče nechali postavit vedle maštale a kde bydlí maštalačka s honorisáky (když ti přijedou na víkend), a tam teprve jsem si vzala klíče, které se běžně používají.

Když jsem vlezla do maštale, uvítal mě Felix, což je náš stájový kocour. Koníčkům se klepaly nožičky a měl jsem pocit, že krmení neviděli nejméně týden. To nštěstí měli připravené od večera, takže jsem se s tím nemusela zdržovat a rovnou jsem jim to tam "nakýblovala". Než se najedli, vyházela jsem z kádí ve výbězích led (asi 3mm silný a hrozně se trhal) a naházela do jeslí seno (máme troje). Pak jsem postupně vyvedla koníčky ven. Se Sandi, která šla jako předposlední jsem si nejdřív musela vysvětlit, že opravdu nevede ONA, ale JÁ a Nash měl pocit, že než mu ten vazák hodím okolo krku, sežere mu uši, ale nakonec se oba umoudřili a teď už spokojeně přežvykují. 

Mě ještě čeká kydání a večerní krmení, ale to se nějak zvládne. Sice jsem ještě nevymyslela, jak vytáhnu kolečko na valník, ale nevadí...

A tady jsou fotečky:

Smokey Tohle je můj miláček Smokey, už jsem se tu o něm zmiňovala...Yukon


JackTohle je Frajer Jack, koník, který mě málem připravil o nohu. Následkem toho ho nijak nemiluju, žirafáka jednoho...:)

Ten zrzavý vlevo je Yukon. Yuki je náš nejstarší koník. Plemenem je Achal-Teke a je milý, i když bázlivý. Jako jediný byl donucen paběrkovat ze země...SandiObluda nalevo je Sandi. Není naše, ale jedné z našich členek, Lůcy. Je to jediná kobyla, která u nás je.

Ponty

Obluda napravo, která vypadá, že jí upadla hlava, je Pontyac, poloviční quarter horse. Má úhořák a je docela vtipnej.


Následují tři protivové za sebou, jak stáli. Vlevo Cheyenne, naše hnědá, často nemocná kravička, uprostřed naše modelka Dancer McCloud, narozený v Irsku. Rasou je Irský tinker a je to naše černá kravička. Poslední je Nashville, co mu vazáky žerou uši (nandat mu ohlávku nebo uzdu je umění).

Čenda Deny   Nash

Zde je náš malý maštal-kocour Felix (nevím, proč je ta fotka přepůlená, tak divně). No a to je momentálně vše, přátelé..:)Felix

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře